RZA-L2 Mercedes-Benz Sprinter

RZA-L2

Naše jednotka od srpna roku 2016 disponuje tímto vozidlem RZA-L2 (Rychlý Zásahový Automobil lehké hmotností kategorie a podvozkem uzpůsobeným pro smíšený provoz na silnici i v terénu) na podvozku Mercedes-Benz Sprinter 414 4×4. Rok výroby tohoto automobilu je 1998. Vozidlo pohání benzínový 4 válec o obsahu 2,2 litru. Vozidlo má stálý pohon na zadní kola s tím, že je možnost připojit i pohon předních kol.

Kabina vozidla pojme celkem 3 hasiče. Její vybavení tvoří reflexní vesty, zastavovací terčíky, svítilna Vulcan, foliová páska (ZÁKAZ VSTUPU) a veškerá dokumentace k zásahu a vozidlu.

Nástavbu vyrobila firma THT Polička. Uvnitř nástavby nalezneme vybavení pro téměř všechny typy zásahů. Vybavení pro prvotní zásah u požáru tvoří Vysokotlaké Hasící Zařízení Honda Wap s 30m hadicí a proudnicí. Je zde nádrž na 300l vody a navíc 10l kanystr s pěnidlem. Samozřejmostí je také ostatní vybavení pro požár jako hadice, 3ks dýchacích přístrojů Saturn S5 s náhradními lahvemi a mnoho dalšího. Nechybí zde ani elektrocentrála, zdravotnický batoh, ponorné čerpadlo, plovoucí čerpadlo a také kalové čerpadlo, veškeré vybavení pro zásah u spadlého stromu, a také úniku ropných látek.

Na střeše vozidla nalezneme halogenový osvětlovací stožár 2x500W, který pohání elektrocentrála uvnitř vozidla. Hliníkovou bednu s ženijním nářadím, savicemi a páteřní deskou.